Lilie wodne

Lilie wodne

 Z definicji Grzybień  jest rośliną, której nie może zabraknąć w żadnym zbiorniku wodnym, dzięki jego kwiatom i liściom pływającym na powierzchni , ​​"magia wody ożywa" .
- Dzięki pracy botaników hodowców jak Joseph B.Marliac, Perry'ego D.Slocum Kirk Strawn, Pairat Songpanich, Mike Giles i wielu innych, możemy obecnie wybierać spośród wielu odmian, które z łatwością dostosujemy do każdej głębokości i powierzchni. Wśród nich znajdują się miniaturki, które mogą być hodowane w małym pojemniku podczas gdy inne,  dostosowane się do głębokości 150 cm.
- Wiele z nich posiada przedziwne kolory kwiatów: żółty, od białego do czerwonego, odcienie różu, brzoskwinia,  itd ... te, które zmieniają kolor od żółtego do pomarańczowego lub różowego do czerwonego i kolorystycznych kombinacjach. Ostatnio uzyskano hardy lilie wodne w rozkwicie fioletowym, różowym i czerwonym fluorescencyjnym i często z różnych gradacji. Także kwiaty wyróżniają się kształtem: filiżanki, gwiazda, puchar, cienkie płatki, szerokie, spiczaste, zaokrąglona, ​​wygięta itp ... Niektóre unoszą się z wody, a nawet wydzielają subtelny, przyjemny zapach.
- Złożoność budowy kwiatu:  mogą one być proste (17/20 płatki), takie jak Grzybienie białe, podwójne płatki kwiatowe (30/40) jako 'M.me Wilfron Gonnere , ine mające ponad 100  jak różowa "Glory du temple sur Lot".
- Liście różnią się od siebie, rozmiarem, kształtem, kolorem: owalny, okrągły, wydłużony, przy czym płatki kwiatu otwarte, zamknięte, otwarte V, ubarwione plamami, w kropki, z różnym odcieniem, z twardą krawędzią, faliste, pomarszczone itp ...
Istnieją również, niewielki procent gamy  "viviparous", są one w stanie wytwarzać nowe rośliny przed gniciem kwiatu. Jest to kolejna możliwość lili do reprodukcji.
Lilie wodne rozrastają się z kłącza głównego, które musi być posadzone do gruntu gruntu w dnie stawu lub wewnątrz naczynia z żyznym podłożem. Liście i kwiaty powinny swobodnie unosić się na wodzie.
- Podsumowując: Mymphaea Lilie wodne są bardzo odporne, płodne i nie mają specjalnych wymagań, jedynie ziemia z ewentualną dawką nawozu lub kompostu, woda i słońce. Może być uprawiana na zewnątrz przez cały rok, jednak w miesiącach zimowych, tracą liście i kwiaty podczas gdy kłącza pozostają żywe nawet pod grubą warstwą lodu. Aby następnie, od miesiąca marca, ponownie wznowić swój sezon wegetacyjny, który trwa aż do września / października. 

Życzymy trafnych wyborów i zadowolenia z zakupów roślin wodnych.

Służymy pomocą przed, w trakcie i po dokonaniu zakupu. 

       Pozostajemy do Państwa dyspozycji.                         

2Komentarzy

  • Avatar
   Wojciech
   Sty 12, 2018

   Bardzo ciekawy artykuł, przyda się na sezon 2018 ;) Mam pytanie, czy powstaną jakieś inne artykuły z liliami wodnymi?

  • Avatar
   Ellie Windows
   Czerw 06, 2021

   Hello there, I have to say it was a really fine adventure for me when I visited your website. I just wanted to congratulate you on the excellent quality of your work and to wish you the best of luck with it as you advance down the road. It was a hoot to explore your internet site - Ellie Windows

Napisz odpowiedź

*
**Nie opublikowane
*URL strony z http://
*
Produkt dodany do porównania