W celu ułatwienia Państwu dokonywania właściwych wyborów, przedstawimy tu kilka porad i wskazówek.

 Przy zakupie roślin w sprzedażny wysyłkowej, wiele osób, jako główne kryterium, wybiera cenę rośliny. Nie zawsze jednak z takiego zakupu są zadowoleni. Będąc na miejscu sprzedaży, w szkółce lub centrum ogrodniczym, bierzemy pod uwagę jakość towaru. Uważnie porównujemy wielkość, pokrój, wybarwienie, określając ogólną kondycję rośliny. Ceną sugerujmy się przy zakupie konkretnego sprzętu z jednoznacznie określoną nazwą, parametrami i symbolem producenta np. telewizor. Popularne serwisy aukcyjne oferują wiele produktów z możliwością prezentacji pod względem ceny. Kierując się wyłącznie atrakcyjną ceną bywamy niestety rozczarowani.

Aby oszczędzić Państwu przykrych doświadczeń zachęcamy do zakupów w naszej szkółce Hydroflora.

Jeżeli z różnych przyczyn nie możemy natychmiast posadzić roślin w wybranym miejscu, należy przechować je w chłodnym i wilgotnym pomieszczeniu (do 5 dni). Jako docelowe pojemniki dla roślin wodnych zalecamy specjalne kosze perforowane, lub sadzenie bezpośrednio do gruntu. Podłoże (ziemia + glina + piasek 2:1:1) umieszczamy w pojemniku, obficie i kilkakrotnie podlewamy, usuwając - wypierając powietrze. Górną powierzchnię pojemnika zasypujemy ciężkim i dobrze przepuszczalnym materiałem (np. żwir, drobne kamyki, grys). Pod powierzchnią podłoża znajdować się powinny jedynie systemy korzeniowe (nigdy części zielone, łodygi czy liście!). Donicę umieszczamy w wodzie w wytypowanym miejscu (należy zwrócić uwagę na odpowiednio dobraną głębokość dla poszczególnych roślin). Lilie wodne początkowo sadzimy na głębokości około 30 cm i dopiero gdy na powierzchni pojawią się liście, można stopniowo zagłębiać ją do głębokości docelowej. Jak sadzić lilie wodne, zobaczą Państwo w zakładce "O nas"


INFORMACJE:

Przed kompletowaniem zamówienia, otrzymają Państwo powiadomienie telefoniczne celem potwierdzenia terminu wysyłki. Rośliny wodne wysyłamy w poniedziałki i środy z dostawą na dzięń kolejny. Każda roślina pakowana jest w osobny woreczek z cyferką odpowiadającą kolejnej pozycji na liście zamówienia (dostarczonym wraz z przesyłką). Znacznie ułatwia to identyfikację  oraz odpowiednie rozmieszczenie roślin podczas nasadzeń. Rośliny wodne wysyłane są bez ziemi i doniczek, odpowiednio zabezpieczone na czas transportu.Przygotowanie roślin do wysyłki może wydłużyć sie do 14 dni roboczych.  Zawartość w opakowaniu kartonowym, dodatkowo ofoliowanym dostarczana jest w 24 h, pod wskazany adres na terenie Polski.

 

 

Koszt dostawy firmą kurierską to obecnie:

- 18,50 zł (przedpłata)

-22,50 pln (pobranie, płatne przy odbiorze)

w okresie skrajnie niekorzystnych temperatur, wysyłka roślin może byc okresowo wstrzymana.

STREFA zbiornika.jpg


Produkt dodany do porównania